Whatsapp Neden Açılmıyor Çöktü mü 17 Mayıs 2017

Paylaş

Gece saat 02.44 itibarıyla WhatsApp, Twitter, Facebook ve YouTube’a erişim hızlarının düşürüldüğü belirlendi. WhatsApp’tan gönderilen iletiler, karşı tarafa iletilemiyor.

 

 

DDOS SALDIRISI NEDİR?
DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack), çoklu sistemlerde hedef sistemin kaynakları ya da bant genişliği istilaya uğradığı zaman oluşur, bunlar genellikle bir veya birden fazla web sunucusudur. Bu sistemler saldırganlar tarafından çeşitli yöntemler kullanılarak bağdaştırılır.

Kötü amaçlı yazılımlar Ddos saldırı mekanizması taşıyabilir; en iyi bilinen örneklerden biri MyDoom virüsüydü. Onun Dos mekanizması belirli bir saat ve tarihte tetiklenirdi.

Bir sistem, saldırgan bir zombi adı verilen ajanları indirmeyi sağlayan bir trojan virüsü ile bozulabilir. Saldırganlar aynı zamanda uzak konaklardan host bağlantıları dinlemek için program içindeki hatalardan faydalanan otomatik araçları kullanarak sistemlere zarar verebilir. Bu senaryo aslında web sunucuları gibi davranan sistemlerle ilgilidir.

Stacheldraht, Ddos aracının klasik bir örneğidir. Bu araç, saldırganların işleyicilere bağlanmak için istemci programın kulanıldığı Ddos saldırısını kolaylaştıran katmanlı bir yapıdan faydalanır. Ajanlar, hedeflenen uzak bilgisayarda uzaktan bağlantıların çalıştırılmasını kabul eden programlarda, açıklardan faydalanmak için otomatik rutinleri kullanarak saldırganlar tarafından işleyiciler üzerinden tehlikeye sokulabilir. Her işleyici bin ajanı kontrol edebilir.

Bu sistem bozucuların bütünü botnet olarak bilinir. Stacheldraht gibi Ddos araçları hala smurf (smurf attack) ve fraggle saldırıları gibi amplifikasyon ve IP spoofing (sahtekarlık) merkezli klasik Dos saldırı metotlarını kullanır. Syn saldırısı da kullanılabilir. Dos amaçlar için yeni araçlar DNS sunucularını kullanabilir.

Syn saldırıları gibi basit ataklar, Ddos görünülürlüğünü veren geniş bir kaynak IP adres aralığı ile oluşabilir. Bu flood (akış) saldırılar TCP’nin üçlü el sıkışmasının bitmesine gerek duymazlar, hedef Syn kuyruğunu ya da sunucunun bant genişliğini tüketmek için girişimde bulunurlar. Çünkü kaynak IP adresleri taklit edilebilir, kaynak kümesi sınırlı olan bir saldırı gelebilir hatta tek bir bilgisayar kaynaklı saldırı olabilir.

MyDoom’un Ddos mekanizması aksine, herhangi bir IP adresi aleyhine çevrilebilir. Script kiddie bunları iyi bilinen web sitelerinin geçerli kullanımını yasal kullanıcılardan yoksun bırakmak için kullanır. Daha gelişmiş saldırganlar gasp yapmak amacıyla Ddos araçlarını kullanırlar.

Eğer İnternete telefonunuzun Veri ağı üzerinden bağlanmak, bir veya daha fazla Wi-Fi ağı deneyin. Eğer web sayfası açmak ve İnternete telefonunuza bağlanan diğer uygulamalar çalıştırabilirsiniz, ama WhatsApp bağlayın, daha fazla bağlantı sorunları hakkında öğreneceksiniz: Android | iPhone | Windows | 10 Theme Nokia | BlackBerry | Nokia | BlackBerry Telefon

Veri ağınızdaki diğer uygulamalar, WhatsApp bağlanamıyor, mobil sağlayıcınız bazı chat uygulamaları engellemek için kablosuz erişim noktası yapılandırılmış olabilir. Eğer WhatsApp hala sadece veri üzerinde çalışmaz ise bunu deneyin:

Android | iPhone | Windows Phone | Nokia S40 | BlackBerry | Nokia S60 | BlackBerry 10

Mobil sağlayıcınızla görüşün ve sohbet uygulamalarını çalıştırmak için farklı erişim noktası ayarları hakkında isteyin.
Hangi el ile veri ağ ve web ayarlarınızı yapılandıracak bir süreç boyunca size rehberlik edecek.

Spor90.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir