Burcu Çağlayan kimdir ? Nereli

Paylaş

Antalya, balkon, tutuklanan erkek arkadaşı İbrahim Tokgöz gelen tutuksuz yargılanmak’un düşen manken Burcu Çağlayan’ın ölümü halinde yedi yıl önce karar verildi.

Burcu Çağlayan kimdir ? Nereli

Gözaltı Aile ve sanıkların Sosyal Politika ve yakınları Bakanlığı, sanık avukatlar, avukatları olmadan çalışmış olan Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklanan şüpheli İbrahim Tokgöz, Murat Ergüç katıldı.

İddianamede daha önce alınan tanıkların ifadeleri Burcu Çağlayan ölümünden 3 yıl gerçeklere dayalı ifadeler değildi sonra yapılan mahkemede savunmuş olan İbrahim Tokgöz, savundu,

Tanık ifadeleri onun için tutuklu olduğunu Tokgöz önerdi.

Avukat Naim Karakaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir taraf olarak katılma isteği reddetmek istiyor.

Tanıkların yeniden inceleme, keşif mahallinde bilirkişi raporu, resim ve fotoğrafların yeniden değerlendirme olayı ile ilgili talep ettikleri Burcu Çağlayan’ın ölümüyle ilgili dosya baştan alınması gerektiğini savunan Karakaya, kaydetti.

Mahkeme Heyeti, sanık avukatı Karakaya dosya talebi reddetmeye karar verdi.
DİSİPLİN TARTIŞMAYA YOL YARDIMI

Burcu Çağlayan İbrahim Tokgöz arkadaşı olduğunu ve Tokgöz başka bir kadınla ilgili Cumhuriyet Savcısı Hacı Mehmet Güdül yorumladı.

Bir kadınla görüşme gören olay gecesi, Burcu Çağlayan ‘İbrahim Tokgöz’ a bir kadın, Çağlayan ve Tokgöz son tartışmalar bildirildi.

Tartışma Çağlayan Tokgöz ödül soda kanlı kırçığı başında, Tokgo üzerinde sinirli Burcu Çağlayan balkonun altından ifade edildi.

Tam tersine, bu olaydan sonra, Tokgöz yakın arkadaşı Murat Ergüç olay yerine çağrıldı ve kolluk birimleri tahliye olay yerinden kaldırıldı sonra bilgi verildi.

AHEADED MÜHBETET GEREKLİ

Sanık İbrahim Tokgöz “Çağlayan kasten öldürme” gerekçesiyle yargılanan kimdi Murat Ergüç, aynı zamanda suç “aldığı için” ağırlaştırılmış müebbet hapis “ile cezalandırılması talep edildi.

“YARGİLAM İÇİN ÖZLEMİYORUM”

İbrahim Tokgöz, beraat özünü özünü savunmayı kabul etmemek istedi.

Sürekli şelale ile olay gece konuşuyorduk onlar Tokugöz dikkat çekti, şöyle dedi:

“Eğer sevgilim hakkında 04.33 zaman söyle bana, neden bana telefonumla konuşmak neden yok Burcu ile tartıştığını miyim? Ayrıca şimdi size dosyayı versem, fotoğrafın altındaki tablo normal sürüm, aynı zamanda ABD ve Burcu arasında bir sorun olduğunu fark ettim. “Ayrıca, burcu kanımla soda ve Burcu ile yaralanma tartışmalara da kontrol edildiğini olmadığına işaret etmek isterim.

Bir şeyler yazılı olduğunu görünce iddianamede, okuduğumda ve masum olmadığımı kanıtlar toplanacak, bekledim. Kesinlikle yargılanmadan kaçan yok, avukatlarım mahkemeye defalarca gelip savunmak istiyorum bildirmişlerdir. Sanki yargılamadan kaçan olursam bir görüntü oluşturma rahatsız oluyorum. ”

Duruşma sırasında istemci karşı hiçbir kanıt olmadığını Tokgöz avukatı ve kardeşi Muhammet Tokgöz önerdi.
Müvekkilinin mahkemeden kaçma gibi bir durumun olmadığını iddia eden Tokgöz, “sürekli olarak mahkemede hazırlamak istiyoruz, mahkeme tarafından tutuklandı olmamak için bir garanti istiyoruz ama bu istek prensipte, ancak taleplerimiz reddedildi.

TAHLİYE EMRİ

Davalı, davalı İbrahim Tokgöz alındığını, delil dosyasında toplandı ve tutuklamak amacı gerçekleşmiştir mahkeme karar verdi. Bu aşamadan sonra, adli kontrol tedbirlerinin yeterli olacaktır.

Deri bir mağazada modellik yapan Burcu Çağlayan, 22 yaşındaki model, Fener Mahallesi’nde İbrahim Tokgöz 5. kattaki evin balkonundan Temmuz 2010’da düşerek hayatını kaybetti.

Savcının soruşturma 4 yıl sonra, Tokgöz kasten öldürmek” yardım amacıyla “kasıtlı öldürme” ve katil Murat Ergüç “suçundan ömür boyu hapis kaldırma için dava açıldı.

Spor90.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir